• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Światło to jeden z bardzo ważnych elementów wyposażenia domu i mieszkania. Światło w pomieszczeniach nie tylko zapewnia warunki do pracy, ale także nadaje mu odpowiedni nastrój. Każde pomieszczenie zasługuje na odpowiednio przemyślane oświetlenie, warto więc solidnie rozważyć swoje wybory w tej kwestii.

Wieczorową porą, gdy światło słońca nie dociera już do naszych mieszkań, odpowiednie oświetlenie mieszkania nabiera szczególnego znaczenia. Rolę odpowiednio dobranych lamp, kinkietów i plafonów szczególnie mocno doceniamy na przełomie jesieni i zimy, gdy podczas pochmurnych dni i ciemnych wieczorów to właśnie one umożliwiają nam komfortową pracę i relaks. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru oświetlenia do domowych pomieszczeń.

Oświetlenie dla każdego pomieszczenia

Kuchnia to miejsce, w którym tętni życie rodzinne, musi być więc odpowiednio oświetlona. W przypadku tego pomieszczenia ważne są nie tylko mocne lampy do kuchni, rozjaśniające całą powierzchnię pomieszczenia, ale również osobne oświetlenie dla blatów roboczych. Jeżeli chodzi o walory estetyczne, to lampy do kuchni powinny być wybierane w zależności od stylistyki, w jakiej utrzymana jest kuchnia. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup lamp w sklepie specjalistycznym, czy w markecie budowlanym, na pewno znajdziemy tam zarówno lampy nowoczesne, jak i klasyczne.

Z kolei w salonie dobrze jest zadbać o mocne światło górne oraz nastrojowe oświetlenie boczne.

Obok dużego żyrandola z kilkoma żarówkami warto zdecydować się na jeden lub dwa kinkiety – da nam to możliwość wyboru oświetlenia w zależności od nastroju. Trochę uwagi dobrze jest również poświęcić oświetleniu łazienki. Tu bardzo ważne jest oświetlenie lustra, które zapewnić mogą m.in. silne oprawy led, które dodatkowo są energooszczędne. Także oświetlenie przedpokoju czy korytarza może być bardzo różnorodne i obejmować np. kinkiety lub plafony, które możemy dobrać w zależności od kolorystyki oraz stylu pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.