• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu wiele słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w wielkich miastach. Takie komunikaty są bardzo zatrważające. Ludzie, którzy przynajmniej czasem myślą dalekosiężnie muszą potwierdzić, że taki problem nie ma prawa być lekceważony. Gdyby każdy pomyślał w jaki sposób może samodzielnie przysłużyć się do spowolnienia emisji zanieczyszczeń, to problem w dużej mierze zostałby zlikwidowany. Co przydałoby się wziąć pod lupę? Pomyślmy jakimi produktami ogrzewamy nasze mieszkania?

Miał to zdecydowanie szkodliwy opał. Jakim materiałem grzewczym można go zastąpić? Słyszałeś o wspaniałych właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet produkowany jest z wiórów drzewnych. Po przetworzeniu wspaniale przydaje się do palenia w kominku lub specjalnie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie niszczy się kolejnych okolic lasu, raptem posługuje się niepotrzebne skrawki. W ten sposób nie dewastujemy środowiska! Brykiet i pellet odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można dostać pellet i brykiet zrobiony z różnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał uzyskany z wiórów drzewa dębowego.

Reasumując wyżej wymienione kwestie należy myśleć o przyjaznym klimacie. W takim przypadku bez trudności dostosujemy paliwo do współczesnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.